AVFORUM
junij 04, 2020, 12:28:58 pm *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: hd posnetki na TV  (Prebrano 15508 krat)
miloš
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 11

« dne:: april 27, 2010, 09:09:14 am »

Zdravo

Imam vprašanja, oziroma iščem nasvet

Pri predvajanju posnetkov v HD tehniki mi na televiziji (Panasonic 50G20) prikazuje kvadratke. Skratka, slika je negledljiva.
Pri nekaterih posnetkih, pa slika "zatika". Napaka se pojavlja izključno pri HD vsebinah (posnetki 25 GB ali več). Pri predvajanju v nižji ločljivosti je OK.

Posnetke predvajam iz hišnega računalnika, preko UTP kabla na OPO BD83SE player in nato na TV.
Imate kako idejo, kako naj zadevo uredim. Kot prvo, ne vem kje je napaka. Ali je na domačem računalniku (čeprav je na monitorju slika OK), ali na BR playerju ali na TV. Lahko so samo nastavitve, katerih pa ne "obvladam".

Skratka, rad bi gledal filme preko mreže na TV, brez zatikanja ali anomalij (kvadratkov).

Hvala
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2092

« Odgovori #1 dne:: april 27, 2010, 09:16:44 am »

Verjetno imaš med računalnikom in Oppo-m še router. Možno je, da je ravno router vzrok tvojim težav. Namreč, če ne podpira standarda "n" sem skoraj 100%, da je temu tako. Si poskusil računalnik priklopiti direktno na TV?
Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
HD-Boy
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 593

« Odgovori #2 dne:: april 27, 2010, 09:18:41 am »

100% nimaš Full hd monitorja zato ti lepo dela, ko pa daš na full hd tv pa ti računalnik začne štekat. Maš sigurno preslab pc.
Če pa to ni vzrok pa codeki. Smeško 
Prijavljen

Panasonic TX-P50G20E, Xtreamer Prodigy, B&W 685, B&W 684, B&W HTM62, Logitech G9, XBOX 360 Premium, Acer TravelMate.
https://www.facebook.com/Plastidip.si
Luka
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 91

« Odgovori #3 dne:: april 27, 2010, 10:04:57 am »

Kaj ima pa monitor veze z zmoglivostjo računalnika ?  Huh

Verjetno je nekje ozko grlo pri prenosu podatkov na računalnik. Tudi jaz stavim na router.
Prijavljen

Shine On You Crazy Diamond
DavKo
Menjalnik
720p
Odsotni Odsotni

Objave: 107

« Odgovori #4 dne:: april 27, 2010, 11:01:36 am »

Ali je ozko grlo povezava, ali pa BD player. Ima mogoce BD player moznost predvajati tudi z USB ali kako podobno? Ce da, poskusi se tako, da bolj natancno dolocis mesto tezave.

A ce predvajas original bluray diske, zadeva dela OK?

Router in "n" standard naj ne bi imela prevec veze, ker je player povezan s kablom, ne wi-fi.
Prijavljen
HD-Boy
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #5 dne:: april 27, 2010, 11:43:25 am »

Kaj ima pa monitor veze z zmoglivostjo računalnika ?  Huh

Verjetno je nekje ozko grlo pri prenosu podatkov na računalnik. Tudi jaz stavim na router.

hmm
ne štekaš Luka Smeško

Če nima HD monitorja pa predvaja hd film potem računalnik ne obdeluje toliko podatkov. Saj monitro ne bo pokazal Full hd slike stem bo procesor delal normalno.

Če pa ima HD monitor bo pa procesor delal na polno pa še grafična kartica bo obremenjena Smeško

Testiraj boš vido pod procesi Smeško
Prijavljen

Panasonic TX-P50G20E, Xtreamer Prodigy, B&W 685, B&W 684, B&W HTM62, Logitech G9, XBOX 360 Premium, Acer TravelMate.
Luka
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #6 dne:: april 27, 2010, 11:48:00 am »

Ne očitno ti ne štekaš.

Procesor obdeluje kar mu program naroči in to potem preko outputa predvaja. Tudi sam imam na prenosniku 13" ekran in če predvajam 1080p mkv, mi ga brez problema prebavi, "vidim" pa samo 2/3 slike, ker ima pixlov več kot sama resolucija ekrana. Če ga priklopim na TV z FULL HD nativno resolucijo, je učinek enak samo film "zapolni vse potrebne piksle na ekranu".

Monitor oz. resulucija nima tu NIKAKRŠNE veze pri procesiranju podatkov. Glavno delo tu opravlja procesor.
Prijavljen

miloš
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #7 dne:: april 27, 2010, 12:59:12 pm »

BR posnetki iz ploščkov so OK. Tudi nekateri HD posnetki preko mreže so fantastični.
OPPO ima USB vhod, sem poizkusil tudi preko njega pa je problem pri problematičnih posnetkih  isti. Format zapisa je MKV (samo pri tem zapisu so problemi). Načeloma z tem BR playerjem ne bi smelo biti težav, saj naj bi prebavljal vse - naj bi bil tudi best buy player. Mi ni jasno da nekateri posnetki so OK, pri drugih pa imam težave.
Da bi poizkusil direkto na TV pa ne gre. TV ne podpira MKV.

Zatikanje pa je po mojem težava ruterja - ne prebavlja dovolj hitro.

Kako pa ostali gledate boljše posnetke na TV? Kakšen izvor uporabljate?
Prijavljen
DragoG
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 459

« Odgovori #8 dne:: april 27, 2010, 02:36:19 pm »

Bi rekel,da si si odgovoril sam.Če določenih posnetkov ne predvaja tako preko mreže,kot preko USB,je lahko edini krivec OPPO.
Prijavljen

Sony KDL-52Z5500 ,Sony KDL-40W4000 , Sony KDL-32V4500,Epson EH-TW9000W, OPPO BDP-95EU,HDI Dune Smart D1  Marantz SR 7005 , Marantz SR 96 THX , Jamo 707i ,B & W LCR 600 S3 , B & W DS6 ,B & W Subwoofer ASW 1000 ,
HD-Boy
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #9 dne:: april 27, 2010, 04:29:29 pm »

Luka jaz sem sprobal full hd film 1080p na navadnem monitorju in mi je proc delal 40%, ko pa sem priklopo gor hd monitor pa je proc nabilo na 100%  jaz mam preslabi pc za full hd kanale. Zato imam xtreamerja Smeško pa xbox za špile Cheesy pc pa samo za net Cheesy

zdaj pa sem sporobal pri kolegu navadni monitor pa hd monitor in se niso % proc. povečali. hmmm  jutri mu nesem moj monitor, zgleda da je pri mojem nekaj. :/
« Zadnje urejanje: april 27, 2010, 06:29:40 pm od HD-Boy » Prijavljen

Luka
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #10 dne:: april 27, 2010, 10:31:38 pm »

Izgleda so v tvojem monitorju neke temne sile  Grin
Prijavljen

DavKo
Menjalnik
720p
Odsotni Odsotni

Objave: 107

« Odgovori #11 dne:: april 28, 2010, 06:37:33 am »

zdaj pa sem sporobal pri kolegu navadni monitor pa hd monitor in se niso % proc. povečali. hmmm  jutri mu nesem moj monitor, zgleda da je pri mojem nekaj. :/

Ma nima veze monitor no. Smeško

Je pa verjetno odvisno od graficne kartice, ce graficna zna prevzeti racunanje HD slike, potem se na procesorju ne bo nic poznalo.

Pa malo smo zasli s teme.
Prijavljen
Luka
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #12 dne:: april 28, 2010, 08:54:24 am »

OFF: Pa naj troga monitor če mu paše no  Cheesy

Avtorju teme - si probal povezati direktno na PC, brez routerja?
Prijavljen

miloš
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #13 dne:: april 28, 2010, 10:15:45 am »

Nisem. Bom pa poizkusil danes. Poročam.
Čeprav me moti to,  da se tudi iz USB pojavlja ista napaka.

lp
Miloš
Prijavljen
RokS
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 798

« Odgovori #14 dne:: april 28, 2010, 11:35:31 am »

Ma nima veze monitor no. Smeško

Je pa verjetno odvisno od graficne kartice, ce graficna zna prevzeti racunanje HD slike, potem se na procesorju ne bo nic poznalo.

Pa malo smo zasli s teme.
Odvisno tudi od kodeka oz. predvajalnika. Recimo precej univerzalen VLC in njegovi vgrajeni kodeki zaenkrat ne podpirajo strojnega dekodiranja. Tudi v novejših betah še nič ne kaže, da bo kljub napovedim le narejena sprememba (problem je pri IPTV, kjer se večinoma uporablja). Brez močnega procesorja HD ne špila.
Kak coreAVC in MPC pa je recimo čist druga zgodba. Problem pa je relativno neroden vmesnik.
Prijavljen

Samsung 75Q90R, Denon AVR 4310, Heco CELAN XT (701, 301, center, sub), PS4, (HT)PC-NUC,  Logitech (Harmony One, MX Air, K830), Samsung Galaxy (S10, TAB 6S), Parrot Zik, Nikon Coolpix P1000
Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: