AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: DVB-C sprejemnik  (Prebrano 28547 krat)
Rajmund
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 40

« dne:: december 25, 2007, 06:02:29 pm »

Pozdravljeni !
Moj brat je pred kratkim kupil Philipsov TV full HD LCD,model 42PF9731D.Televizor kot tak je zelo dober,priključen je na kabelski sprejem.Do stanovanja ima položeno optiko,uporablja pa digitalni sprejemnik Kaon za kabelsko verzijo.Žal slika ni takšna kot bi morala biti,zanima me,če obstaja sprejemnik HDTV za DVB-C.Kje se ga dobiti pri nas v Sloveniji in kakšna je njegova cena?!

Lp. Smeško
« Zadnje urejanje: april 22, 2008, 07:59:48 am od Jan » Prijavljen
[SkA]
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 321

« Odgovori #1 dne:: december 25, 2007, 10:19:07 pm »

Torej, upam da se zavedaš, da zgolj HD tuner ne omogoča gledanja kanalov v HD - za to morajo biti tudi kanali oddajani v HD ločljivosti?
Preverjam, ker ne vem, če se sploh že zasledil da ima kak ponudnik kabelske televizijie kak HD kanal v sporedu. Smeško
Prijavljen

46" Sony  X3500
Rajmund
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #2 dne:: december 26, 2007, 05:48:26 pm »

Najpej hvala za omenjen odgovor. Wink
Se zavedam ,da sam HD turner ti ne omogoča gledati programov v HD kvaliteti,če ti nap.kabelski operater tega ne ponuja.Sem priključen na kabelski sistem CATV Selnica-Ruše,kateri promocijsko oddajajo dva ali tri HD programe.Tako mi je zatrdil njihov operater!Če bodo vsi operaterji pri nas začeli  oddajali v HD resoluciji ,potem bo imelo smisel si nabavit HD turner.Veliko prej boš dobil omenjene programe potom satelita kakor pa preko kabelskega ponudnika.
Prijavljen
DognerDJ
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 460

« Odgovori #3 dne:: februar 12, 2008, 05:15:50 pm »

Kolko sem jaz seznanjen CATV Selnica-Ruše sprejema digitalni signal od Triere. HD programov trenutno v shemi DVB-C še ni. Slika preko DVB-C je prava ( seveda pri boljših programih kot so ARD , ZDF, ... ) , problem pa je pri slo programih ( nič kaj boljši od analognega signala ).

Mogoče je pa problem pri TV-ju. Priporočam ti ( oz. bratu ) tudi nakup malo boljšega scart kabla - kakšen Bandridge dobiš za solidno ceno ( kolko vem, ta sprejemnik nima HDMI priključka ). Originalni kabel , ki je priložen je lahko samo za okras.
« Zadnje urejanje: februar 12, 2008, 05:18:24 pm od DognerDJ » Prijavljen

Rajmund
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #4 dne:: februar 20, 2008, 08:20:21 pm »

Hvala za namig glede scart cabla  Wink

Lp. Rajmund
Prijavljen
stef
gost
« Odgovori #5 dne:: marec 03, 2008, 02:39:19 pm »

ALI kdo ve, če se da kupti DVB-C tuner za ogled Telemachove digitalne sheme(pa ne plačljive, da ne bo pomote), kje se to kupi in koliko stane.

Hvala
Prijavljen
DognerDJ
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #6 dne:: marec 03, 2008, 04:34:35 pm »

ALI kdo ve, če se da kupti DVB-C tuner za ogled Telemachove digitalne sheme(pa ne plačljive, da ne bo pomote), kje se to kupi in koliko stane.

Hvala

Kontaktiraj Primoža ( Pinosat ).
Prijavljen

stef
gost
« Odgovori #7 dne:: marec 04, 2008, 02:17:44 pm »

Žal ga on nima, kot mi je odgovoril v neki drugi temi tu.

Ve še kdo kaj o DVB-C sprejemniku.

Hvala
Prijavljen
DognerDJ
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #8 dne:: marec 04, 2008, 03:28:52 pm »

Probaj tudi pri PROEL-u ( 02 3323 520 )
Prijavljen

penderecki
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 2

« Odgovori #9 dne:: april 21, 2008, 09:06:23 pm »

V primeru, da še nisi investiral v digitalni sprejemnik, ti predlagam, da se vseeno ozreš čez mejo. Lahko ga sicer naročiš pri kabelskem operaterju, sam ta ponavadi ima izvedbo s scart izhodom, kar pomeni izgubo na kvaliteti signala, ker pretvarjaš digitalni signal v analogni.
Zame je v današnji situaciji pomembno, da sprejemnik zna upscalat digitalni SD signal preko HDMI v HD ločljivost.
Trenutno je pritegnil mojo pozornost cenovno zanimivi TechnoTrend TT-micro C320 HDMI, ki stane v tujini ca. 90 €.
Vsi ostali modeli drugih proizvajalcev so z izhodnim HDMI priključkom za 100 in več EUR dražji.
V planu imam kontaktirat proizvajalca, če ima kake fotke, ki odražajo dokaz oz. kvaliteto scalinga, ker zaenkrat tozadevnega testa na netu ne najdem.

Tvoj brat ima FullHD LCD, s katerim scaling na SD signalu preko HDMI (na scartu še manj) nebo prišel tako do izraza kot pri HD ready kvalitetni plazmi.
Pri HD signalu bo druga zgodba.

Lp
Penderecki
Prijavljen
Rajmund
576p
**
Odsotni Odsotni

« Odgovori #10 dne:: april 22, 2008, 01:11:47 pm »

Pozdravljeni !

Zanima me kako je z ločljivostjo signala v LCD televizorjih,če ta ima vgrajen digitalni sprejemnik DVB-C. Ali se torej digitalni SD signal prikazuje v HD ločljivosti ? Kaj je torej bolj racionano,kupiti LCD televizor že z vgrajenim dvb-c ali pozneje kupiti posebej sprejemnik za dvb-c ?!

Lp. Rajmund
Prijavljen
uros.t
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 384

« Odgovori #11 dne:: april 22, 2008, 02:10:06 pm »

Močno dvomim da ti bo zaradi DVB-C tunerja SD signal prikazalo v HD ločljivosti. So programi (v večini), ki oddajajo v standardni ločljivosti in so programi (zelo redki), ki oddajajo tudi v HD ločljivosti.
Prijavljen

Panasoniic TX-L47ET60, Onkyo TX-SR508, 5.1 sistem Focal Sib & Cub2, PopcornHour A-300, Sennheiser HD 555,  Logitech Harmony 555, Asus F7SE, Panasonic TZ-10,  Amazon Kindle, Google Nexus 7, Google Nexus 4, Google Crhomecast
Gregor Komauer
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 5

« Odgovori #12 dne:: april 24, 2008, 10:13:56 pm »

Tvoj brat ima FullHD LCD, s katerim scaling na SD signalu preko HDMI (na scartu še manj) nebo prišel tako do izraza kot pri HD ready kvalitetni plazmi.
Pri HD signalu bo druga zgodba.

Lp
Penderecki

Bo pa zato vsaj barva dosti boljša. Sem s Kaona 570 (scart) na Humaxa 2000 HD (HDMI) prešaltal. Razlika je očitna že pri normalnih kanalih. Vem ja, jaz govorim o satelitih, tu pa je govora o kablu. Ampak ko vidiš, kaka razlika je v črni barvi in kontrastih te pa prevrže. Aja, LCD je LG HD Ready.
Prijavljen
Trbowc
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 24

« Odgovori #13 dne:: maj 20, 2008, 02:47:15 pm »

TechnoTrend TT-micro C320 HDMI - ali ga že kdo ima in ali dela v Telemach digitalni shemi (LJ kabel - Trbovlje).

Ali je sploh možno uporabljati katerikoli DVB-C sprejemnik, ki ni kupljen pri operaterju?
Prijavljen
klemc
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 7

« Odgovori #14 dne:: julij 16, 2008, 09:50:53 am »

Situacija je sledeča:
Imam panasonic plasmo th42pz85 priklopljeno direktno na kabelsko, ki je zgodba zase - optika do kleti bloka, naprej v stanovanje pa koaksialc  Huh(ponudnik Telesat Jesenice). Slika je pa slaba na nekaj programih, slo in tuji (bele pikice utripajo random). Ampak ne vedno na istih, en dan u redu naslednji dan podn. Slab signal? Slaba povezava? Je rešitev v nabavi Dvb-c sprejemnika, glede na to, da operater pravi, da oddajajo vse programe tudi digitalno.
Ali obstaja kakšen sprejemnik brez daljinca oz. da bi ga lahko krmilil preko viera linka?
Kaj pa možnost vgradnje v TV?

Kakšna ideja?
 LP
Prijavljen
Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1