AVFORUM
maj 30, 2020, 01:11:25 pm *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 [2] 3   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Digitalni programi  (Prebrano 46716 krat)
[SkA]
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 321

« Odgovori #15 dne:: december 31, 2007, 08:46:27 pm »

Morda na Telstar forumu vprašaš (http://forum.sibila.si/). Smeško Jaz sem našel samo to, da so eno leto nazaj testno uvedli DVB-C z nekaj kanali. Človek bi pričakoval, da so v enem letu tudi kam dlje prišli...

Prijavljen

46" Sony  X3500
robslo
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 12

« Odgovori #16 dne:: januar 01, 2008, 11:16:58 am »

zanima me, glede na to da imata oba digitalno sliko kaksna je ta slika baje da je zelo kakovostna i sta morda zaznala kaksno slabost glede na analogno.
Prijavljen
[SkA]
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #17 dne:: januar 01, 2008, 11:53:12 am »

Slika je vsekakor boljša kot na analogni kabelski, predvsem je manj šuma v sliki (ang. noise, če se malo po domače izrazim), čeprav je to spet stvar, ki variira. Pri digitalni kabelski teh svinjarij skoraj ni, se pa vseeno lahko pojavijo, če je jo že v osnovi vsebuje predvajana vsebina. En lep ekstremen primer je Komisar Rex na A kanalu.

Jaz sem sicer precej teh "svinjarij" lahko odstranil že z noise reduction funkcijo v televizorju, ampak pri analogni kabelski sem običajno imel filter na high, zaradi česar pa je bla slika potem malenkostno bolj meglena, pa tudi nekoliko detajlov (npr. v sencah) se je s tem posledično izgubilo.
Pri digitalni kabelski imam noise reduction na low, ravno toliko da odstranim šum na slabih vsebinah. Če je dober kanal z dobro vsebino, je slika precej fenomenalna in je ne bi menjal za noben CRT zaslon (npr ravnokar občudujem LOTR na HRT2, slika zgleda kot nekaj z DVDja, manjka samo še več vrstic in bi imel HD).

24ur in ostala slovenska produkcija pri meni že na analogni kabelski izgledala dobro (maš v temi s prikazi slike različnih signalov precej realno sliko), tako da pri prehodu na digitalno pretirane razlike pravzaprav ni. Je pa, seveda, vseeno malenkostno lepša slika - morda ravno na račun pridobljene ostrine (npr. poleg že omenjenega noise reductiona, sem lahko nekoliko dvignil tudi sharpness, brez da bi to povzročilo dvig šuma)

O nekih slabostih v primerjavi z analogno kabelsko praktično ne morem govoriti, čeprav se zelo zelo poredko na momente opazi efekt premočne MPEG2 kompresije. Smeško

Suma sumarum je večino časa na večini kanalov slika toliko kvalitetna, da se na CRT ne vrnem več. Tongue Pa računaj, da gledam 46" LCD na distanci pribljižno 2.5 metra. Wink
« Zadnje urejanje: januar 01, 2008, 11:56:05 am od [SkA] » Prijavljen

46" Sony  X3500
Anže
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 57

« Odgovori #18 dne:: januar 01, 2008, 03:33:55 pm »

Sej med analogni in digitalno ni tako hude razlike, kot če je program lepo posnet pa npr. v širokozaslonskem načinu napram navadnemu povprečno posnetemu. Je pa mal razlike in, če še vse ostalo štima je slika res kr lepa tm nad ene 2 m. Ravno zdele so na digitalnem nemškem (al avstirjskem) programu iste smučarske skoke na širokozaslonskem kot na analognem TV Slo 2 na navadnem analognem. Razlika je ornk velika.
Prijavljen
robslo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #19 dne:: januar 01, 2008, 05:46:21 pm »

A je to res da je mpeg4(h.264) po dvb-t, ki je  pri nas trenutno samo za slo1,2 ima še boljšo kvaliteto kot kabelska digitalna ki je kot razumem v mpeg2 večino? Nevem če je kaj tukaj za primerjat, samo sprasujem.
« Zadnje urejanje: januar 01, 2008, 05:50:17 pm od robslo » Prijavljen
[SkA]
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #20 dne:: januar 03, 2008, 08:33:42 am »

Kar sem jaz uspel ujeti ta DVB-T SLO1 in SLO2 je bila slika grša, preveč skompresirana namreč, barve pa so delovale blede. Pa še kockalo je ko zmešano. Sicer pa priznam, da nisem preveč gledal, ker mi je tudi delovalo samo prva dva dni. Lahko da je bila težava v kabelsko-antenski napeljavi v bloku (glede na to kako je kockalo, skelapm da je bil zelo slab signal).
Prijavljen

46" Sony  X3500
irumed
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 21

« Odgovori #21 dne:: januar 03, 2008, 06:08:53 pm »

Mene pa zanima ali poleg dvb-t rabiš še kakšno zunanjo anteno ali ne?
Kolkr jaz razumem je to tuner in ne antena tako da bi mogu imeti še anteno kot pri analognem tunerju
Prijavljen
Anže
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 57

« Odgovori #22 dne:: januar 03, 2008, 06:44:35 pm »

Pomoje jo rabš, ker men s sobno anteno nič ne ulovi (Ljubljana, Podutik).
Prijavljen
robslo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #23 dne:: marec 09, 2008, 12:04:34 pm »

še nekaj me zanima, pa nevem če prav razumem:
digitalne kabelske pri nas še nekaj mesecev ne bo(moj operater) zato  uporabljam navadno kabelsko.
Nevem zakaj je dobro da bi kupil lcd 16:9 televizor, če mi bo na lcdju ko bom gledal klasične programe čez cel zaslon raztegnilo sliko oz. bom imel pač navaden 4:3 format? Nevem meni se to ne zdi nobena prednost. Zato bom ostal pri navadnem televizorju ki ima dobro sliko, mogoce bom kupil samo sprejemnik za digitalno, da bo malo lepša slika. Pač če ni HD programov je to dokaj nesmiselno kupovati hd  lcd. Ali to drzi?

Kupil sem sicer  20' lcd monitor(16:10) za racunalnik, pri dvd filmih se vidi da je to dosti boljse ker lepo slika gre prakticno čez cel monitor, kot v kinu. to je dobro. poleg tega da imam v windowsu vecjo delovno povrsino, glede na 15 navaden monitor.(sicer je novi monitor tft, kar ni najbolje, ampak glede na ceno je ok).

Še nekaj: ali lahko jaz hd dvd filme na mojemu racunalniku predvajam, mislim da je racunalnik dovolj močan, zanima me če ni kaksnih drugih omejitev glede locljivosti lcd monitorja? torej to je morda tudi prednost da sem nabavil lcd wd, ker bo film čez cel ekran(kot pri navadnih dvd filmih) in dobra kvaliteta slike, še bolj kot dvd?

Še nekaj: ker bom morda kupil dvb-c kartico za računalnik in imam širokozaslonski monitor, torej bo lepa slika 4:3, če pa bo kateri program HD, bom lahko še to dodobra izkoristil ker imam širok monitor. pa še boljša slika ker je pač HD.

kot vidite sprašujem kot laik, tko da mi malo razložte.

Prijavljen
DognerDJ
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 460

« Odgovori #24 dne:: marec 09, 2008, 08:33:33 pm »

Najbolje da si zaenkrat kupiš kakšen Matrix CRT TV ekran 72, da ti potem nebo žal ker si brezveze vrgel denar stran  Smeško Wink
Prijavljen

robslo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #25 dne:: marec 22, 2008, 07:16:42 pm »

zunaj je sneg in sneg je tudi na kabelski analogni, verjetno si isti problemi na digitalni kabelski.
Prijavljen
R O N I N
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 22

« Odgovori #26 dne:: avgust 25, 2008, 04:45:47 pm »

Bi izkoristil to temo, da vprašam, kateri signal in od katerega ponudnika ponuja trenutno najboljšo sliko, primerno za gledanje na FullHD TV sprejemniku? Je to Ljubljanski kabel ali T-2, morda kaj tretjega? Sem pa iz Ljubljane, natančneje Šiške. LP
Prijavljen
nissan
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 60

« Odgovori #27 dne:: avgust 25, 2008, 06:27:31 pm »

T2

L.P Blaž
Prijavljen
R O N I N
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 22

« Odgovori #28 dne:: avgust 25, 2008, 08:04:16 pm »

Slišal sem, da naj bi bil najkvalitetnejši prikaz slike pri Ljubljanskem kablu. Od več ljudi. Pa prosim, za kakšno utemeljitev. LP
Prijavljen
DognerDJ
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 460

« Odgovori #29 dne:: avgust 25, 2008, 09:22:14 pm »

Sem primerjal sliko od Amisa ( IPTV ) in Triere ( DVB-C ) - razlike ni !
HD programov pa je takaltak trenutno samo za vzorec.
Prijavljen

Strani: 1 [2] 3   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: