AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Pomoč pri izbiri med HD Ready / Full HD TV-ju  (Prebrano 16624 krat)
Runnagain
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 494

« dne:: avgust 13, 2007, 01:07:35 pm »

Enkrat nazaj sem dotičen članek napisal že na drugem forumu, ampak ne bo nič škodilo, če ga napišem tudi tukaj.
Članek je moj pogled na trenutno stanje.

Izbira primernega TV-ja ni tako enostavna kot zgleda na prvi pogled. Izbira obsega več faktorjev. Bom spodaj napisal npr. dva tipa uporabnikov TV-ja, ter kater tip (Full HD / Ready HD) ustreza bolj enemu oz. drugemu uporabniku.

Full HD uporabnik:
- najpomembnejše: TV gleda z razdalje od recimo 1,5m do največ tam nekje do 2 metrov; če je razdalje večja, se pomen podrobnosti pri Full HD izgubi in ne pride do izraza
- veliko gleda filme v Full HD resoluciji, kar pomeni, ali poseduje HD-DVD oz Blue-ray predvajalnik (lahko poseduje tudi HTPC z siroko pipco v svet, da dolpoteguje HD 1080i/p ripe (ki so vsaj velikostnega razreda 7Gb oz več, kar je po mojem mnenju preveč za en film, da ga enkrat pogledam, potem stvar zbrišem)
- uporablja TV za igranje iger na konzoli tretje generacije, to je XboX360 oz. PS3
- TV je osrednji (glavni) vir zabave
- je perfekcionist
- TV uporablja kot monitor za PC
- se podpisuje Jan Wink

HD Ready uporabnik:
- razdalje gledanja so večje od 2 metrov
- na TV-ju večinoma gleda recimo DivX-e, običajen antenski program, kabelsko, siol/T2
- TV-ja ne kupuje za dobo 10 let
- PS3 mu je predrag, zato nabija PS2 oz. si je omislil Wii
- bolj vazna mu je vsebina filma kot le-tega vizualna kvaliteta (ne pozabite, tudi 720p kvaliteta je v primerjavi z SD signalom veliko boljsa).
- mu ni lahko dati 1500EUR in vec za TV

To bi bilo na grobo to. Ce mi se kaj pride na misel, bom dopisal.
In še; glede na to, da imam v sluzbi moznost ogledati si tako 1080p sliko kot tudi 720p sliko, lahko le recem, da je razlika med 1080p ter 720p veliko manj opazna kot med 576p (SD signal) ter 720p.
Ker trenutno spadam bolj pod drugega uporabnika (razen tega, da sem mogoče v nekaterih pogledih perfekcionist) bom v primeru crknjenega TV-ja (ja, zanekrat imam se cevnega grundiga) oz. sem ze bil skoraj v stacuni, a sem se premislil, kupil zaenkrat verjetno zaradi ugodne cene ter razdalje gledanja s kavca okrog 4 metrov neko 42colsko HD ready plasmo oz. LCD (cene od 800 do 1100 EUR). Za kaj več pri trenutni ponudbi HD vsebine nisem pripravljen dati. Verjetno bo situacija cez recimo 2 leti nekoliko drugačna, saj bodo po mojem mnenju FullHD spodrinile HD Ready TV-je.

Na koncu pa verjetno vsak zase ve, koliko je pripravljen za TV dati in koliko mu le-ta pomeni.

LP, Runnagain!!
Prestavljeno pod sticky, Lp Admin
« Zadnje urejanje: avgust 16, 2007, 06:37:44 am od admin » Prijavljen

Panasonic TH-42PV80; Mede8er 500X2; Popcorn Hour A-110; PS2; YAMAHA RX-V459; YAMAHA  DVD-S559MK2; INFINITY Primus HCS 5.1; Mazda 6 2.0 TE; Samsung Galaxy NOTE; Walkera SILENT VIPER 5#10.
Goran
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 11

« Odgovori #1 dne:: avgust 13, 2007, 08:00:23 pm »

Hvala za tole. Smeško

lp
Prijavljen
Matej
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 28

« Odgovori #2 dne:: avgust 21, 2007, 12:16:20 pm »

Runnagain, kaj pomeni ta stavek, da ga tak uporabnik kupuje za manj ali več? - TV-ja ne kupuje za dobo 10 let

Meni si s tem tvojim opisom pomagal "a lot", zdej vem da sodim v drugo skupino!

Lp, Matej
Prijavljen
Mare
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 41

« Odgovori #3 dne:: avgust 21, 2007, 04:06:27 pm »

Preden sem prebral članek sem mislil, da sodim v prvo skupino, a sedaj sem ugotovil da sem bolj rekreativni gledalec tv-ja.  Cheesy 

V oči mi je padel naslednji Samsung  (1026eur)

http://av.samsung.de/article.asp?artid=4DFD1C44-79FD-449A-8020-7FEDBB4AD213&show=specs.

Ali morda kdo pozna ta tv in bi ga lahko priporočil!

ty
Mare
Prijavljen
HDBoy
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 83

« Odgovori #4 dne:: marec 30, 2008, 11:05:33 pm »

Mare link ne dela Sad
Prijavljen

THE LOOK AND SOUND OF PERFECT HD BOY
DusanB
Owner
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 1302

« Odgovori #5 dne:: marec 31, 2008, 07:53:56 am »

Povezava lahko, da ne dela iz dveh razlogov in sicer, da je kaj z linkom narobe, najbolj verjetno pa je, da ta artikel ni več naprodaj (zamenjava modelov).

V kolikor bo Mare kaj prebiral to temo, ga prosi za oznako modela, ker iz linka se ne vidi za keteri aparat je šlo.

Lep pozdrav.
Dušan
Prijavljen
Mare
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 41

« Odgovori #6 dne:: marec 31, 2008, 08:53:19 am »

uffff, ta link je pa že kar star...  tako da žal ne vem kaj nja bi se skrivalo pod njem! Ampak verjetno je bil kakšen Samsungov 37inch M model. Vsaj zdi se mi, da sem takrat gledal nekaj takšnega... Undecided
Prijavljen
6ak
576p
**
Odsotni Odsotni

Objave: 51

« Odgovori #7 dne:: junij 11, 2012, 02:02:05 pm »

Verjetno bo situacija cez recimo 2 leti nekoliko drugačna, saj bodo po mojem mnenju FullHD spodrinile HD Ready TV-je.

Po moje bodo čez 2 leti 4k tvji na pohodu ali pa celo 8k...
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1