AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Sony NEX-5N  (Prebrano 5666 krat)
Deko
720p
Odsotni Odsotni

Objave: 121

« dne:: julij 25, 2013, 10:14:55 am »

Pozdravljeni,

lastim si Sony NEX-5N strojček in sem izredno zadovoljen. Zaj pa me zanima nakup novega objektiva...ker mi je tale objektiv, ki pride v kitu 18-55mm kar premajhen zoom....bi kupil dodatni objektiv.

1. Hvalijo Sigme, nevem pa katero vzet...kakšen odgovor, link, katero svetujete....?

2. V čem se razlikujejo objektivi recimo 55-200 in 70-300 recimo....?

Hvala na odgovorih.
Prijavljen
teflonMX
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 15

« Odgovori #1 dne:: julij 25, 2013, 12:13:33 pm »

Pozdravljen,

Sam imam par canonov, a osnova je podobna. Glede na to, da iščeš teleobjektive, predvidevam, da te bolj vleče v tisto smer. Malo je odvisno kako in kaj fotografiraš. Jaz recimo fotografiram, ko lazim okoli in sem večinoma na enem objektivu, ker se mi ne da menjati. V takem primeru predlagam kak bolj mega-zoom, npr 18-200 ali kaj podobnega.

Če pa fotografiraš tako, da ti menjavanje objektivov ni problem, bo dober 55-200 oziroma 70-300. Čez prst (ampak res čez prst) je tako, da manjši kot je razmerje goriščnic, boljši (ostrejši, natančnejši, hitrejši) bo objektiv.

Razlika med 55-200 in 70-300 pa je, da je prvi prirejen za APS-C velikost senzorjev (16x24 mm), drugi pa za full frame (24x36 mm). V tvojem primeru imaš aparat z APS velikostjo senzorja. Zato bo objektiv 70-300 malo bolj v tele območju, senzor pa ne bo izkoristil vse svetlobe. Razlike pa ni toliko, da bi se človek sekiral oziroma vzemi tisti objektiv, ki ti je dosegljiv in ti dela tebi všečne fotografije.

Glede Sigem - dobijo se pri nas, glej http://www.sigma-si.com/ pa tudi v redu servis imajo. Na hitro sem pogledal modele in se mi zdi, da za NEX ravno nimajo neke izbire.

Kaj pa Sonyevi modeli? SEL55210 je ravno kompatibilen tvojemu strojčku (tudi po velikosti). Kaj hudega z njim ni narobe, ti bo pa dodal nekaj mm v tele območju.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1