AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Nastavitev slike  (Prebrano 2101 krat)
likalnik
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 7

« dne:: oktober 07, 2014, 12:46:30 am »

Zdravo,

Do sedaj sem imel nastavljeno slike na THX Cinema, po enem letu bi pa menjal nastavitve...oziroma zanima me, če se da nastaviti še bolj optimalno sliko...kakšne nastavitve za sliko vi uporabljate, kaj svetujete in, če bi bil kdo tako prijazen in jih delil z nami.

Moj tv je VT 65 in moje trenutne nastavitve so:

Prikaz slike  po meri
Kontrast   +70
Svetlost    +22
Barva      +50
Odtenek 0
Ostrina +100
Temperatura barve   toplo
Žive barve   vklop
Okoljsko tipalo   izklop

Prosim za mnenja, kaj naj spremenim, da bi lahko prišel do najboljše možne slike, ki jo ta tv ponuja
Prijavljen
MatjazP
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 304

« Odgovori #1 dne:: oktober 08, 2014, 08:19:31 am »

Živjo!

Glede najboljših nastavitev slike ni univerzalnega recepta oz. magične kombinacije. Na večini testov so sicer objavljeni tudi kalibrirani rezultati ampak te nastavitve so specifične za prostor, kjer se je TV testiral. Tako, da tu "copy - paste" ne bo dal želenih učinkov, ker je odvisno od več faktorjev, predvsem od lege TV sprejemnika v prostoru, postavitev oken, vpad svetlobe... Kalibrirane nastavitve so lahko kvečjemu iztočnica za igranje s tvojim TV sprejemnikom. Morda kdo pri nas dela tudi kalibracijo sprejemnikov s profesionalnim orodjem tako kot v tujini?

Jaz osebno imam plazmo Panasonic V20 in uporabljam THX profil. Za moje oči krasno, nisem nič spreminjal nastavitev.

lp,
Matjaž
Prijavljen

Panasonic TX-P42V20E, Yamaha YHT-S401, PCH A-210, NAS Thecus N4200, CISCO 871W, DELL Optiplex 780, HP EliteBook 8770W
likalnik
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 7

« Odgovori #2 dne:: oktober 08, 2014, 01:07:10 pm »

Hvala za odgovor....sem se sam igral z nastavitvami in ugotovil, da je res thx profil najbojlši....pustil sem tega in imam najmanj koplikacij...
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1