AVFORUM
junij 01, 2020, 06:11:20 am *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 [2]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: HD predvajalnik  (Prebrano 15431 krat)
MatjazP
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 305

« Odgovori #15 dne:: marec 01, 2015, 09:42:47 pm »

Če priklopiš player na receiver, ki zna dekodirat DTS in/ali vse njegove derivate DTS-HD, DTS-ES, DTS-Neo, potem ni pomembno kaj vse zmore obdelat medijski predvajalnik.

http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_%28sound_system%29

Kar se tiče PCH A-410. Doma imam že lep čas A-210, sicer deluje ampak ima svoje popadke, ko ne najde NAS-a, pa ni druge kot reset (vsaj to dela preko telneta, da ne rabim kabla za napajanje kar naprej premikat), drugo pa - raje bi imel bolj odprt sistem, da lahko naložim gor kdaj tudi kaj drugega kot le popolnoma zaprt PCH A-210 firmware. Zadnjega FW sploh nisem dajal gor, ker je bilo tudi na Syabas in NMT forumih precej težav s temi zadevami:

http://www.popcornforum.de/

Če bi jaz osebno zdaj lahko izbiral, bi se bolj nagibal na INTEL NUC - pa lahko dam gor praktično po želji...
Prijavljen

Panasonic TX-P42V20E, Yamaha YHT-S401, PCH A-210, NAS Thecus N4200, CISCO 871W, DELL Optiplex 780, HP EliteBook 8770W
MatjazP
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #16 dne:: marec 01, 2015, 09:48:12 pm »

PCH je zdaj Open Hour. Imajo recimo tudi tole:

http://www.cloudmedia.com/products/open-hour/chameleon-combo

Po testih pa zadeva še ni čisto zrela, predvsem zvok jih muči...

http://www.wegotserved.com/2014/12/04/review-open-hour-chameleon-home-theater-pc/
Prijavljen

Panasonic TX-P42V20E, Yamaha YHT-S401, PCH A-210, NAS Thecus N4200, CISCO 871W, DELL Optiplex 780, HP EliteBook 8770W
720p
Odsotni Odsotni

Objave: 112

« Odgovori #17 dne:: marec 02, 2015, 10:46:04 pm »

Ja trenutno sem se nekak ogrel za Raspberry Pi 2 model,po pomoči Matjaža,sem gledal mal slike in če namestiš RASPBMC potem deluje klasika kakor navaden HD predvajalnik ma slikce.Kaj misliš se da tud preko njega najt filme,ki jih imaš v skupni rabi na PC.
Prijavljen
MatjazP
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

« Odgovori #18 dne:: marec 03, 2015, 08:00:55 am »

V XBMC definiraš kje so zadeve v skupni rabi in potem ti kreira knjižnico tako za filme, slike, glasbo - da ti generira še plakate in ostale podatke (NFO s podatki o filmu, igralcih, oceni...), potrebuje XBMC RW pravice v teh mapah. Deluje prav lepo. Jaz sem se pred časom pozabaval s tem še na "stari" Raspberry Pi škatlici.
Prijavljen

SimonS
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 20

« Odgovori #19 dne:: marec 04, 2015, 01:34:11 pm »

.Kaj misliš se da tud preko njega najt filme,ki jih imaš v skupni rabi na PC.

Če imaš filme na PCju, je najlažje nanj instalirat DLNA server, in potem ti DLNA pošilja filme, slike ali glasbo na TV ali pa kam drugam preko etherneta (kabel ali Wi-Fi).

Sem ji pred par leti probal kar nekaj, še najboljši po mojem okusu pa je Mezzmo, ki ga tudi uporabljam. - http://www.conceiva.com/products/mezzmo/
Prijavljen
RokS
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 798

« Odgovori #20 dne:: marec 05, 2015, 08:30:03 pm »

KODI (takrat še beto) sem naložil enkrat v začetku zime. Na PC seveda, ker kištic brez "šišmiša" (MxAir) ne maram. Po kar precej letih. Takrat mislim da je bil v verziji 9 ali 10 in mi zadeva nikakor ni šla čeprav se je par mesecev valjal na PC-ju. Še vedno pa v WIN verziji pogršam dvoklik za pomanjšanje v okno. Nikakor mi ne gre če sam sam pred ekranom, da bi imel uro ali dve le video pred sabo prek celega ekrana.

Tega sem navajen iz VLC in THJ MulticastTV. Slednji je zakon za IPTV prek PC.
Kdor morda ne pozna. Gre za krepko izboljšan MulticastTV. Doma je na T-2 neuradnem forumu. Res odličen predvajalnik z EPG in super funkcionalnim PIP za obvoz reklam ali v kak drug namen. Čeprav precej časa preživim na KODI-ju in gledam zadeve mimo urnika programov. Slika v zamiku pa je pri T-2 slaba. Prek PC pa je tudi zelo malo kanalov dosegljivih.

Sedaj je KODI čisto druga zadeva, kot je bil takrat XBMC. Ali pa sem takrat malček premalo v drobovje podrezal, da bi me prijelo. Še vedno pa spoznavam bolj površinsko ker tisto kar rabim znam nekako dobiti. Tako iz domačih diskov kot iz spleta. Verjetno pa spletni del ne najbolj optimalno. Sedaj bo pa itak pol leta pavze na tem segmentu... čeprav za določene zadeve v živo bo tudi poleti uporaben.
Pol bo pa treba že novo verzijo naštudirat...

Pod črto. Neglede na osnovno nabavno ceno še vedno smatram da je PC najbolj ugoden in udoben "HD predvajalnik"
Prijavljen

Samsung 75Q90R, Denon AVR 4310, Heco CELAN XT (701, 301, center, sub), PS4, (HT)PC-NUC,  Logitech (Harmony One, MX Air, K830), Samsung Galaxy (S10, TAB 6S), Parrot Zik, Nikon Coolpix P1000
Strani: 1 [2]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: