AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: MULTIMEDIA HI-FI SHOW 2007  (Prebrano 6395 krat)
Jan
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 355

Desna roka

« dne:: september 24, 2007, 11:31:04 am »

Moj prvi obisk tega showa je minil s pozitivnimi občutki. Razstavljalcev HT sistemov ni bilio veliko, so pa tisti redki ponujali nekaj zanimivih novosti, ki so trenutno "in" na trgu. Od slednjih je vredno omeniti Epson Full HD projektor, Toshiba Regza tv, kot tudi Toshibina HD DVD predvajalnika, Arcam DVD player z vrhunskim upscalingom in na moje veliko presenečenje Philips Aurea tv. Seveda je bilo veliko audio opreme, ki pa ji nisem namenil prav veliko pozornosti. To ne pomeni, da se razstavljalci na tem področju niso potrudili, obratno, na ogled je bilo ponujenih veliko audio sistemov z impresivnim zvokom.

Takoj, ko sem v prtličju zasledil Toshibin FHD televizor in Toshibin HD DVD predvajalnik, sem prosil osebje naj mi predvaja nekaj HD posnetkov, katerih kakovost že poznam,predvsem me je zanimala kakovost Regza televizorja. Seveda gre za velik napredek pri teh televizorjih, sam dizajn je zelo prepričljiv, kakovost slike pa še toliko bolj. Predvajalnik je predvajal Toshibin testni HD DVD, na katerem je primerjava med HD in SD sliko zelo dobro prikazana.

Poleg Regze in XE1 so bili postavljeni odlični Kef zvočniki.

Manjši v leseno ohišje odet zvočnik na desni strani Toshibinega televizorja, je popolnoma nov Kef sistem, še brez cene.

Kot že napisano, občudovali smo Epson FHD projektor, žal nanj ni bil priklopljen HD predvajalnik. Smo pa zato v delovanju občudovali Arcam SD DVD predvajalnik, z odličnim upscalingom.

Na našem forumu je že odprta tema v kateri smo že komentirali ta zanimiv-inovativen izdelek od Philipsa, tv z aktivnim okvirjem. Model je Aurea, ki je obsolutna novost. Z Ambilightom in 26 zvočniki (od tega dva nizkotonca) v samem okvirju, poskrbi za dodatne občutke pri spremljanju tv vsebine. Povdarit je potrebno, da svetloba, ki prihaja iz okvirja sploh ni moteča. Razstavljalca sem prosil, da zagrne zavese in potemni prostor, ker sem se o tem želel prepričati na lastne oči. Obratno aktiven okvir je zelo dobrodošel, ker da občutek večje slike, poleg same stilske funkcije. Začetna cena 42" televizorja (za sedaj edina razpoložljiva velikost) je 4000eu.

Predstavljenih je bilo tudi nekaj rešitev za iPod navdušence.
Canton DSS 303, za slabih 360 evrov (brez iPoda).

Arcam Solo, stereo sistem z dock station za iPod. Cena za komplet 1800 evrov.

Za konec še par slik za audiofile...

Lp, Jan
« Zadnje urejanje: november 12, 2007, 05:37:57 pm od Jan » Prijavljen

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1