AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Ojačevalec z optičnm vhodom-pomoč  (Prebrano 2266 krat)
zozi10
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 1

« dne:: september 06, 2016, 05:58:32 pm »

Pozdrav vsem.-
Imam tehnično vprašanje. Nisem prav na tekočem z novimi tehnikalijami in me zanima sledeče:
v avtu  (letnik 2005) imam tovarniško vgrajen avdio sistem Harman Kardon. Ker mi radio z CD menjalcem ne odgovarja-je zastarel in ne podpira kakšnih novih gadgetov, sem pomislil na zamenjavo. Tu nastopi težava, saj je avtoradio na ojačevalec priključen z optiko. Radio z optičnim izhodom sem našel, a nisem prepričan da bo deloval, oz. je kompatibilen z ojačevalcem. Ali pri optičnih povezavah obstajajo kakšni standardi, ali vsak proizvajalec po svoje digitalizira svoje komponente?
V ojačevalec je iz radia pripeljan dvojni optični kabel z konektorjem. Ko ga snamem eden oddaja rdečo svetlobo na drugem je tema (nekako logično). Nimam pa pojma kam gre naprej....Mogoče kakšen bluetooth modul, navigacija...
Hvala za pojasnila, Andrej
« Zadnje urejanje: september 06, 2016, 06:11:50 pm od zozi10 » Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2082

« Odgovori #1 dne:: september 07, 2016, 08:21:41 pm »

Svetujem, da se pozanimaš pri proizvajalcu nove komponente, ali je primeren za tvoj avto oz je kompatibilen. Optika je prenosnik in je za vse enaka. Nosi samo signal.
Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1