AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: house sistem by mr.ramo  (Prebrano 16426 krat)
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 17

« dne:: december 30, 2016, 04:44:03 pm »

Lp vsem.
Ker sm nov na tem portalu se vam ze vnaprej opravicujem za morebitne napakice( se lovim)😁
Za zacetek vam predstavlam svoj 2.1 sistem,ni neki extra,js sm zadovoljen(zaenkrat😈)
No pa zacnimo:
Glavna enota:Yamaha rx-v381
Front speakers :CAT 3-way bassreflexbox Model 300
(v prihodnosti se bojo membrane menjale)
Subwoofer:2xLogitech z2300(samo subi,sateliti so pristali v front speakerjih kot twetterji)
Moznost je tudi 5.1sistema,samo tega uporabljam samo kadar gledam kaksn film.
Zaenkrat je to to.
Pohvale,kritike in nasvete z veseljem sprejmem,tko da se nc sparat,no raztrgat me lih ni treba 😁
Prijavljen
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #1 dne:: december 30, 2016, 08:23:47 pm »

edit:pa da dodam se,da muzko poslusam preko racunalnika in sicer preko zunanje zvocne kartice Creative SBX -Fi pro,trenutno je analogno povezano, v  kratkem pa bo digitalno,ceprav nvm,ce bo kaksna razlika.edino kar ful matra je pravilna nastavitev razdalje(distance) na ojacevalcu,saj v navodilih proizvajalca pise da naj bi bila pravilna razdalja med poslusalcem in zvocnikom,medtem ko na nekaterih straneh pise,da je pravilna razdalja med zvocnikoma.ce ima kdo kaksne izkusnje/nasvete lepo prosim naj se kar malo razpise,da ne odpiram nove teme bv😀
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2089

« Odgovori #2 dne:: december 31, 2016, 09:32:57 am »

Zdravo in dobrodošel na forumu. Cheesy

Lepo urejen prostor, vidim, da si zadaj polepil zid s peno... Mogoče bi bilo bolj smotrno postaviti to peno na stranske ali zadnji zid, saj ta pena duši predvsem odboje visokih tonov. Za bass se uporabljajo bass trapi.

Glede postavitve zvočnikov, je oboje hkrati najbolj pravilna postavitev, torej razdalja med zvočniki in hkrati razdalja zvočnik, poslušalec. Oboje moraš upoštevati, je pa tukaj veliko odvisno od samih zvočnikov. Razdalja med zvočnikoma naj bo karseda enaka razdalji linije "zvočnik - poslušalec.

Nekaj takega:

Si poskušal dati sube vsakega na svojo stran, torej enega levo in enega desno?

Imaš v prihodnosti namen delat na 5.1 sistemu ali na stereu?

LP
SF

Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #3 dne:: december 31, 2016, 10:56:58 am »

zivjo.
kar se tice pene je bolj kot ne namenjena za videz,kar se po noci se najbol pozna,ko se med gledanjem tvja dejansko vidi samo slika🤓
nebos verjel ampak tocne te mere katere si narisal imam dejansko postavljene,kar me matra je to da nvm katere mere moram nastaviti na ojacevalcu..probal sem oboje s tem da pri ~250cm je bass bolj izrazit..v prihodnosti je pa plan delat bolj na stereo,ker zelo rad "nabijam" muzko in sicer se bojo membrane menjale za mocnejse...zaenkrat se mi se nemudi..ceprav me tud na 5.1 sistem vlece😁

edit:..kok mi pa priporacas razdaljo za sub?dam isto razdaljo od poslusalca ali razdaljo od druge stene?...nisem probal dati usakega v svoj kot,ker so to racunalniski subi in imajo svojo glavno konzolo in je glavni kabl prekratek...je pa tud v planu podaljsat ta kabl,kar uzame mal vec casa,ki ga pa trenutno nimam kaj prevec na razpolago(je treba  delat ku norc😀)..so pa bli tud v levem kotu,kjer so bli porti obrnjeni proti steni in mi je nekak lepsi bass pa tud nizji v desnem kotu,mogoce zato ker porti niso obrnjeni proti steni...se se ucim kako pa kaj deluje,ker v preteklosti sm bil bolj mahnjen na avtoakustiko,kjer je dosti lazje in ni tok podrobnosti kot v hisi..
« Zadnje urejanje: december 31, 2016, 04:54:31 pm od mr.ramo » Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #4 dne:: december 31, 2016, 06:21:46 pm »

Te nastavitve uporabljaš v glavnem za 5.1 za gledanje filmov, kjer so zamiki bolj pomembni. Pri stereu tega praktično ni, ker zvok prihaja iz ene strani.

Razdalja za sub sploh ni pomembna, pomembna je postavitev. BR odprtina je dobro, da je postavljena v prostor, da sub diha. Lahko ga postaviš vsakega v svoj kot, za najboljši rezultat pa komot preizkušaš pozicije (1 levo - 1 desno, 1 spredaj - 1 zadaj, vsak v svojem kotu po diagonali...). Tako boš našel rezultat, ki tebi najbolj odgovarja.

Omenjal si menjavo driverjev... to v obstoječih boxih ne bo prineslo nekih rezultatov, saj moraš upoštevati še kretnico, ki je nastavljena za default driverje, torej originalne in pa velikost boxa, ki je po vsej verjetnosti tudi prilagojena originalnim driverjem. MOgoče si lahko kaj prebereš o DIY projektih na netu, če bi rad eksperimentiral. Tega je ko blata.

Če rad nabijaš musko... potem ti predlagam prehod na nekaj kvalitetnejšega, a ne nujno predragega, recimo Klipsch r26f ali r28f. Zvočniki z odličnim izkoristkom, nezahtevni za poganjat in gredo zelooo naglas brez popačenj zvoka. Predlog Cheesy
Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #5 dne:: januar 01, 2017, 04:07:38 am »

si se pa razpisal 🤗..svaka cast😁
ja glede omenjenih driverjov sem gledal neki v tem smislu:
  Srednjetonski-zvocnik-W6N8-120_at1.pdf
kle bi mi znal tud narest pravo kretnico,pomoje...
gledam pa najvec to kar je sposoben ojacevalec dat ven..torej 100wrmsja...vec nebi,ker bi moral potem menjati ojacevalec,za kar lahko povem,kar po domace,bi me,zena obesla za jajca..🙉
Kar si predlagal je res adijo pamet od kvalitete..sam trenutno mi je to cenovno mal prehuda,tko da iscem cenejso verzijo,ubistvu iscem tako verzijo k bi jo sam sestavu po svojih zeljah,kokr sm si zamislu...sem pac tak tip da iscem moznosti da je narejeno po sistemu "po svoje",ce me seveda razumes,v kar sem 100% da me😁😁
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #6 dne:: januar 01, 2017, 10:05:20 am »

Te deklarirane watte pri receiverjih je treba jemat zelo z rezervo. POnavadi so merjeni na 6ohmih upora, bolj relevantni so podatki na 8ohmih.

Za primer lahko pogledaš lampaše, kateri na 25W peljejo "scat" veliko večino teh entry level receiverjev.

Za samogradnjo pa malo poguglaj DIY forume. Boš našel veliko uporabnih informacij.
Prijavljen

mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #7 dne:: januar 03, 2017, 06:24:04 pm »

Sem uposteval nasvet in se registriral na en od DIY forumov.cakam na odobritev,bomo vidli kako pa kaj.
Soundfreak hvala za usmeritev na pravo pot😁😎
No da pa se povem da zdj ze dva dni delam na tem , da bosta suba usak v svojem kotu,upam da bo boljsi zvok😋
Sporocim rezultat,ce ne skurim stroma v celi ulci😁heh
Prijavljen
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #8 dne:: januar 04, 2017, 09:25:12 pm »

no projekt je kokrtok uspel.ko sta suba usak svojem kotu je bas lepo razporejen po celi sobi,je pa malenkost slabsi,kar me nekako moti,ker sem biu navajen na prejsnjo pozicijo,kjer sem lahko nazgal brez popacenja ali matranja suba,zdj je mal drgac.
se bom jutr mal se poigral,drgac me bojo tastari vn vrgl iz bajte😁je pa se nekaj,ko sm najprej za probo probal podaljsane kable na subih je blo ok,ko sm pa jih postavil na svoje mesto so pa zaceli brnet,use je narejeno tko kokr mora bit,torej lotanje,pozirke,itd...ze enkrat prej sem imel problem to da mi je pokal v subih ampak se je to cudezno popravilo(pojma nimam kako😁),mogoce kaksn predlog kaj naprej pogledat?
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #9 dne:: januar 05, 2017, 04:31:04 pm »

Če ti bolj odgovarja postavitev obeh v kotu, imej oba v kotu. Kot sem reku, treba je sprobat. Upam,d a si obrnil BR odprtine navzven.

Sta oba suba na isti vtičnici? Oz kaj imaš na isti vtičnici? Pri meni je bil šum oz brnenje, ko sem imel računalnik (vir zvoka) in receiver na isti vtičnici. Ko sem dal vsakega na svojo je bilo ok.
Prijavljen

mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #10 dne:: januar 05, 2017, 08:54:31 pm »

no danes sem pa mal drgacnega mnenja😁mal sm se poigral s postavitvijo in cez neki casa mi je ratalo usec...zgleda se je moral zvok prilagodit😋 in prisel do te pozicije(spodaj na sliki)..sem pa tudi probal da bi porti bli obrnjeni proti sredini sobe kot so tudi fronti..
tudi brnenje sem ugotovil zakaj prihaja,in sicer je zgleda konzola subov oz potenciometer okvarjen,bo treba mal pogledat kaj se dejansko dogaja in ce se bo dalo popravit,ce ne celo kupit novo Roll Eyes
Prijavljen
mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #11 dne:: januar 05, 2017, 09:29:10 pm »

me pa neki zanima,ce mogoce pozna zakaj prihaja to tega,in sicer,ko imam npr. uklopljen 5-kanalni nacin prihaja iz subov mehkejsi bass,medtem ko ga je v ostalih zvocnikih bistveno manj,ker ko je pa uklopljen 2-kanalni nacin,pa prihaja dosti trsi bass iz subov,medtem ko iz frontov prihaja dosti mocnejsi bass in se tudi slisi t.i. kick katerga pri 5-kanalnem nacinu skorajda ni..tud ko vklopim "straight"(spila na 6ohm) je bass mehkejsi v subih in frontih..to sm opazu ze neki cajta nazaj,pa se zmer nism stuhtal zakaj Huh...
@Soundfreak ti je mogoce to kj znano?
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #12 dne:: januar 06, 2017, 09:57:51 am »

5.1 zvok receiver sam "naredi" s pomočjo prednastavljenih načinov. Na stereo načinu pa gre na zvočnike vse. Odvisno tudi od tega kje imaš nastavljen rez frekvence za zvočnike in za sub.
Prijavljen

mr.ramo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #13 dne:: januar 06, 2017, 10:50:54 am »

ko normalno poslusam,kot normaln clovk Grin mam na 60-80Hz,odvisno od stila muzke,ko sm pa zivi norc Cheesy mam pa na 100Hz...ker subi naj bi po tovarniskih specifikacijah najbol spilal na 100Hz...drgac pa najvec poslusam hiphop,rap,kjer je nizek bass zahteva in loh recm glede na to da so subi 8" sm vec kot pozitivno presenecen 😬
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #14 dne:: januar 07, 2017, 12:21:07 pm »

Tile Logitechi (2300 in 5500) so znani po dobrem basu. Bistvo glasbe (katerekoli) ni samo da butne in sune, ampak, da so zvočniki in sub usklajeni. Odvisno od tipa zvočnika (samostoječi, bookshelf ali kakšni manjši) so odvisne nastavitve reza frekvenc.

Logitechovi subi so bili parjeni z manjšimi škatlicami in zato mora biti sub sposoben it tudi višje. "Pravi sub" je mišljen za predvajanje nizkih frekvenc, recimo od 60 Hz in nižje. Kar je od tu gor, praviloma prevzamejo zvočniki.

Logitechovi zvočniki so prav tako bili mišljeni bolj kot računalniški zvočniki (za manjše prostore in gaming) in niso namenjeni hifi-ju, pa čeprav se obnesejo relativno dobro.
Prijavljen

Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1