AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Hisni kino 5.1 + HiFi v dnevni + zunaj  (Prebrano 1441 krat)
_Grega_
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 3

« dne:: januar 09, 2017, 02:50:56 pm »

Pozdravljeni,
sem nov na tem forumu in dokaj nepodučen, ko gre za malo bolj zahtevno sestavo komponent, zato prosim za razumevanje Smeško
Prosil bi vas, da mi pomagate pri izbiri ustreznega receiverja in zvočnikov. V novogradnji bi želel za nek normalen denar (nisem zahteven "poslušalec") postaviti sistem z receiverjem hkrati za hišni kino 5.1 in HiFi v dnevni sobi z ločenim predvajanjem zunaj (letna kuhinja)-dve coni al kako se reče.
Kot sem že omenil, nisem poznavalec tako kompleksnih zadev, če gre samo za hišni kino ali samo za HiFi so zadeve še kar jasne. Moja želja pa je združiti te dve zadevi, če se da... poleg tega pa bi HiFi igral na zvočnikih hišnega kina (sprednja dva in sub). Razmišljal sem o Denonu in zvočnikih HK 5.1 sistem, za zunaj pa vgradne. Je to fizično izvedljivo ali potrebujem ločene zvočnike za hišni kino in HiFi.Moja zahteva je še predvajanje prek Airplay. Dnevna soba je kar velika, gre za en prostor kuhinja jedilnica in dnevna soba, cca. 70m2
Na receiver bi priklopil obtoječ 4K Philips smart TV 55pus8809/12, Sonny Play Station in DVD player.

Prosim za kakšen konkreten predlog, Hvala.
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2084

« Odgovori #1 dne:: januar 10, 2017, 06:30:09 pm »

Živjo in dobrodošel. Cheesy

VSe kar si napisal je izvedljivo in ne bi smelo bit nobenih težav. Denoni imajo že nekaj časa Airplay, tako, da se mi zdi to zelo dobra izbira.
Glede con je pa tako, da imaš receiverje kateri imajo samo izhod za zone 2, imaš pa receiverje, kateri imajo powered zone 2. Ti hočeš imeti powered, torej amplificiran. Denon ima tudi precej solidno aplikacijo za upravljanje preko telefonov IOS in Android.

Pri zvočnikih moraš najbolj pazit, da ne boš nabavil premajhnih oz premalo zmogljivih, glede na to, da imaš precej velik prostor. Močno bi svetoval samostoječe spredaj, kakršnekoli majhne zidne škatlice bi znale bit prešvoh, sploh ob večji glasnosti pri filmih in glasbi.

Zunaj pa samo pazi, da je zvočnik allweather, predlagam JBL control one - super zadeva.

KOlikšen budget pa imaš? Zelo težko je dajat konkretne predloge, če ne poznam vsaj približnega cenovnega okvira. Cheesy
Upam, da razumeš.

LP
Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
_Grega_
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #2 dne:: januar 10, 2017, 06:59:32 pm »

Pozdravljen, hvala za odgovore.
Spredaj sem gledal prostotoječa Heco Victa Prime 602 zvočnika, center bi bil Hecto Victa Prime Center 102, zadaj pa dva Hecto Victa Prime 202, mogoče še SUB... Heco Victa Prime SUB 252A, zunaj pa dva vgradna zvočnika. Ne rabi biti nevem kaj... samo da malo igra, da ni dolgčas ob Webru  Wink

Budget je pa tako... ne bom gledal na 100 eur... če je zadeva bistveno boljša. Računam s tem kar sem napisal, od 1000 do 1500 EUR. Mi je pa jasno, da AV kupuješ za dlje časa in bi rad imel vse našteto, kar se povezljivosti tiče... ni pa najbolj pomembna glasnost... pač mali otroci itd... tako da slušalke rešijo stvar zaenkrat.

Bistvo je, kar bom uporabljal vsak dan, da recimo sprednja dva zvočnika in center igrata tudi TV program. Potem pa, kot sem že rekel, poslušanje HiFi samo spredaj (z možnostjo 2 con - hkrati igranje v mojem primeru v dnevni in zunaj ali samo zunaj). Seveda surround pri gledanju filmov. Mogoče malo kompliciram, ampak zadevo bi rad ustrezno zastavil in nabavil price/performance optimalno zadevo.

Že v napprej hvala in LP.
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #3 dne:: januar 10, 2017, 07:46:53 pm »

Tu ni nobenega kompliciranja. Zadevo si si konkretno zastavil in veš kaj hočeš. Cheesy

Heco victa prime so po mojem odličen nakup za ta budget, edino pazi pri postavitvi, da bodo dovolj odmaknjeni od sten, vsaj pol metra (če ne več), ker imajo BR odprtino zadaj. V kolikor nameravaš zvočnike stisniti do stene, bi ti raje priporočil kakšne druge zvočnike, take z BR odprtino spredaj (Monitor audio mr6 ali bronze 5, Klipsch r24f, r26f ali celo r28f...). Sploh pri glasbi bi bila razlika po mojem očitna in velika. Je možna nabava različnih znamk zvočnikov?
« Zadnje urejanje: januar 10, 2017, 07:49:00 pm od SoundFreak » Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
_Grega_
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #4 dne:: januar 10, 2017, 08:58:23 pm »

Morem reči, da nisem obseden z znamkami. Vsekakor je možna kombinacija različnih proizvajalcev. Samo, da zadeva "spila"!
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

« Odgovori #5 dne:: januar 13, 2017, 10:05:55 am »

V tem primeru bi ti svetoval, da za spredaj nabaviš Klipsche, vse ostalo je komot Heco victa prime. Če je le možno, pojdi te znamke malo poslušat, da vidiš če je to to.
Prijavljen

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1