AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Zvočniki - kateri  (Prebrano 1212 krat)
dabiblo
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 3

« dne:: marec 13, 2017, 08:55:43 am »

Pozdravljeni fantje in dekleta.

sem na frišno tu gor in imam vprašanje s tega področja  Smeško.

Imam dnevno sobo/kuhinjo te dimenzije in oblike:

Do zdaj sem imel v uporabi zvočnike Jamo S 606 HCS 3, Reciever imam Onkyo TX-SR508.
Ker nekako v tem prostoru nisem mogel pozicionirati niti izkoristiti 5.0 sistem od Jama S606 HCS3 sem se odločil da ga prodam in sem ga prodal.
Zdaj se nagibam za nakup samostoječih stereo zvočnikov (novih ali pa rabljenih-nimam predsodkov pri rabljeni robi, če so seveda bili uporabniki normalne sorte  Cheesy), budget imam tam 400-600€. Uporabljal bom v 90% za poslušanje glasbe (od metala do klasike in tudi dancea...ja tako širok imam spekter poslušanja  Smeško in le redko kaj filmov. Ali naj gledam v smer Jamo ali kaj drugega po izkušnjah? Med oglasi mi je v uč padel stereo sistem Dali concept 8 za ceno 500€...nisem še sploh gledal koliko je to realna cena. Ali kaj v smeri XTZ 95.44 za katere sem bral da so povečini zelo zadovoljni ali kaj tretjega. Prosim za izkušnje in kak predlog.

edit:
A pozna kdo brand Teufel? Gledam njihov model zvočnikov ULTIMA 40 MK2, kateri so najbolj prodajani samostoječi zvočniki v Nemčiji leta 2015 do 450€.
https://www.teufelaudio.com/?ac_type=warenkorb&ac_name=update&rf_set_country=1&wt_ref=https%3A%2F%2Fwww.google.si%2F&wt_t=1489402383627&vw_type=artikel&vw_name=detail&vw_id=12805&delivery_country=158
« Zadnje urejanje: marec 13, 2017, 12:01:33 pm od dabiblo » Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2080

« Odgovori #1 dne:: marec 14, 2017, 11:38:52 am »

Zdravo in dobrodošel na forumu.

Redko kdo pride s tako izdelanim vprašanjem podprtim s skico. Smeško In ravno zato je odgovor, vsaj z moje strani, lahko podati. Za tvoj budget, za to zvrst glasbe, trenutno za moje pojme najbolje /price performance razmerje so zvočniki KLIPSCH R26F ali celo R28F. Res je, da obstaja veliko zvočnikov, ki imajo lepši finiš, ampak ne za to ceno. So zelo visoko občutljivi in zato ne potrebujejo veliko moči za poganjanje, pri visokih glasnostih pa zvok ne popačijo, bas je globok. Bas reflex odprtina je obrnjena naprej, kar pomeni, da so lahko stisnjeni skoraj ob steno in ne potrebujejo prostor zadaj, da "dihajo". Nekateri pravijo, da so v kombinaciji z Onkyo receiverji malce sikajoči, ampak to ugotoviš (ali pa ne Cheesy ) pri neposredni primerjavi ojačevalcev.
« Zadnje urejanje: marec 14, 2017, 11:44:15 am od SoundFreak » Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
dabiblo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #2 dne:: marec 14, 2017, 08:57:53 pm »

Soundfreak hvala ti za odgovor. Ja očitno bo zaradi bas reflexa spredaj klipsch oz. kaj podobnega res bolj med redkimi pravimi rešitvami. Upam da najdem kaj pametnega na trgu. Tudi reciever bom verjetno prodal in iskal kakšen starejši stereo ojačevalec.
Prijavljen
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2080

« Odgovori #3 dne:: marec 15, 2017, 11:46:00 am »

Sem videl, da si na sosednjem forumu iskal odgovore na tvoja vprašanja. Predno se prenagliš s prodajo najprej preizkusi kaj ti bo kombinacija zvokovno ponujala. MOgoče ti bo pa čisto OK in ne bo potrebe po menjavi ojačevalca. MOraš razumeti, da so tam prisotni pretežno audiofili, ki imajo precej visoko postavljene standarde zvoka, postavitve, akustike...itd itd. Nimam nič proti dobremu zvoku, tudi sam stremim k temu, a v svojih mejah potreb in zmožnosti. Ne me narobe razumet, spoštujem vse mojstre zvoka, marsikaj se da od njih naučiti. Vse skupaj je odvisno od tega, kakšna so tvoja pričakovanja in želje in kako zahteven poslušalec si/boš postal. Cheesy

Po mojem mnenju, če zamenjaš najprej zvočnike in vidiš da ti je OK, ne boš ničesar izgubil. V kolikor se ti pojavi priložnost za testiranje kake alternative, pa le zgrabi šanso in preizkusi. Vsak zvočnik in kombinacija z ojačevalci v različnih prostorih zveni precej različno. Ni univerzalnega recepta. Za informacije o dobavljivosti raznoraznih zvočnikov se lahko obrneš tudi na soforumaša DušanaB.

LP
« Zadnje urejanje: marec 15, 2017, 11:52:19 am od SoundFreak » Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
dabiblo
480i
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #4 dne:: marec 15, 2017, 07:49:31 pm »

Zdravo. Ja, seveda sem poskusil na obeh forumih dobiti vsaj kakšno informacijo, sploh nisem vedel če bo kje kakšna pomoč, pa vidim da ste fantje odprtih rok pripravljeni pomagat z nasveti, hvala. Več glav ponavadi več ve in ja, avdiofilske so še tolk bolj specifične in zahtevne, za povprečnega poslušalca včasih nerazumljive Grin.
Hočem nočem bo najverjetneje tako kot predvidevaš, da bom najprej kupil zvočnike in s tem videl rezultat, glede na sprednji bas reflex ne dvomim na precej bolj prijeten rezultat kot s prejšnjim sistemom. Nekih  Vsekakor bo nekaj s sprednjim bas refleksom, videl sem da ima tudi dali sprednji bas reflex, so pa zvočniki precej lažji kar me kar malo odbija. Nisem pa nobenih od teh nikoli niti videl niti slišal v živo.
Hvala ti za kontakt od soforumaša, bom vsekakor povprašal po ponudbi!
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1