AVFORUM
april 08, 2020, 01:19:22 pm *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: OLED TVji  (Prebrano 196 krat)
SoundFreak
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 2092

« dne:: februar 05, 2020, 10:05:29 pm »

POzdravljena družba.

Malo me začenja zanimati spet v to smer... moj TV je star dobrih 11 let. Zanima me v katero smer gredo kaj stvari... OLED, QLED, govori so o microLED... Pri samsungu so znotraj QLED serije razlike v tehnologiji osvetljevanja med modeli Q60, Q70 itd... OLED mi je všeč, a za zdaj malo predrag pa tudi Philips ali LG mi ne diši najbolj.

Kako je kaj zdaj s Panasonici? Top izbira za časa plazemskih TVjev, nekaj pohval, ko so presedlali na LCD, tišina zadnje čase... Undecided

Hvala vsem za vaša razmišljanja in odgovore.
Prijavljen

SAMSUNG LE46A956, PS3, ONKYO TX-SR607, SB Classic, NAD C-515BEE, HECO CELAN 300, KEF iQ60c in KHT-2005.2, KLIPSCH RW-10d, LOGITECH Harmony One, LG G5,
RokS
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 798

« Odgovori #1 dne:: februar 07, 2020, 06:50:17 pm »

Sam sem zaradi svoje rabe 99,9% PC nabavil QLED "75q90r" lani začetek novembra je našel pot do mene. No tudi cene top shit 77" OLED so zelo divje, predivje. Plazma mi nekako ni šla več OK v oči na desktopu. Nekaj se mi je vid poslabšal nekaj pa je sigurno zgubila. Na 75" 4k sedaj spet normalno brez naprezanja berem s kavča brez da bi prekomerno povečeval vsebino. Razdalja je še vedno cca. 2m ali še kak cm bljiže. Je pa precej na meji in je  že skoraj treba glavo obrnit, da poklikaš kaj po robovih. Ampak se navadiš. Ko pocrkajo sedaj že prazgodovinski "MXAir-i" pa pojma nimam kaj bom rabil.

Malo mi je na nekaterih scenah na desktopu problematičen local dimming ker ga imam na polno zaradi detajlov pri gibljivi sliki. Ko recimo v kakem screensaverju na ekranu ostane le kurzor ga zelo zatemni. Tudi svetlo besedilo na temnem ozadju je rahlo zaznavno temnejše, če štrli iz celote. A ni moteče.
Kar se pa 4k slike in HD tiče je pa vrhunska. Plazma je povožna. Precej pa rabim vgrajene aplikacije za ta del ker bolje obdela kot iz PC. Raba PC se je zato nekoliko zmanjšala. Live TV praktično ne gledam več razen športa. Je pa zanimivo najboljši vir Eurosporta recimo njihova aplikacija (je pa naročnina). T2 app ali prek PC je opazno slabša slika. Predvidevam, da tudi uradni T2 STB, ki ga niti še nisem probal a ga ne rabim ker je narejen APP za TV. Presenetljivo dobro deluje. Edino "cukerček" Tarvel XP UHD ne dela zvok prek APP in ga moram gledat prek VLC, ker THJ Multicast (programček za ogled T2 prek PC) pač ne podpira knjižnic 3.x.
Aja smo na T2 optiki zato pipce ne manjka in dobivam multicaste, ki pa jih kot rečeno ne rabim veliko.
Curiosoty 4k, ki je poleg ES trenutno naročeni servis je pa špica!

Sam sem v bistvu spet iskal top shit momenta z vaganjem cene. Takrat je bila Plazma 65" krepko cenejša in boljša kot LED. Če nebi bilo zelo velike realne verjetnosti, da se mi PC desktop zapeče bi počakal še kako leto, da malo padejo cene OLED. Ampak kot je slišati bistvenih sprememb ne bo dokler ne pride nova tehnologija njihove izdelave, ki pa bo imela bojda nekaj kompromisov. Ko sem malo raziskave delal naj bi to bilo šele 22-23. Jah ni kaj trenutne linije morajo zamortizirat.
Prijavljen

Samsung 75Q90R, Denon AVR 4310, Heco CELAN XT (701, 301, center, sub), PS4, (HT)PC-NUC,  Logitech (Harmony One, MX Air, K830), Samsung Galaxy (S10, TAB 6S), Parrot Zik, Nikon Coolpix P1000
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: