AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Toshiba HD-XE1  (Prebrano 5350 krat)
Jan
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 355

Desna roka

« dne:: avgust 16, 2007, 02:19:41 pm »

Minilo je že kar nekaj časa od kar sem ta review objavil na enem od slovenskih forumov. Torej, domov sem prinesel težko pričakovani HD DVD player od Toshibe, ki nosi oznako HD XE1 in je poizvajalčev top model, kar se HD DVD predvajalnikov tiče

Vse skupaj lepo zapakirano v škatli normalne velikosti, izgleda tako:

V škatli so bila priložena navodila (nemški, španski, angleški jezik), dva napajalna kabla (en za ang. trg), cinch kabel (rdeči, beli, rumeni), daljinec in 4 baterije. Daljinec je zelo stilski, kakovostno narejen in pa kar velik (zato pa potrebuje kar 4 AAA baterije). Daljinec ima funkcijo backlight, ki omogoča osvetljevanje tipk (po želji se lahko osvetljevanje izklopi).

Sama konstrukcija komponente je odlična, čvrsta, kompaktna, skratka vse na svojem mestu. Malo spominja na stare VHS playerje (v pozitivnem smislu). Na prednji strani se pod pokrovčkom skrivajo gumbi (za osnovne direktive) in pa 2xUSB priključek.

Na zadnjem delu so vsi priključki, ki si jih lahko zamislite. Pri tem nebi izgubljal časa, povdarit je potrebno le to, da med vsemi priključki najdemo tudi LAN vtič. Slika zadnjega dela:

Ko sem zadevo priklopil, je gumb za standby obkrožila rdeča lučka, ko pa sem z daljincem pritisnil na ON se je XE1 zasvetil v modri barvi, ostal sem brez besed!

Sam vklop ni trajal veliko, tudi nalaganje HD DVD-ja ni za doti preseglo 30 sek. Tukaj moram takoj povdarit, da je slika naravnost fantastična, lahko bi rekel, da celo boljša od X360 HD DVD-ja. Sprobal sem tudi ostale formate in ja, Toshiba XE1 bere tudi DVD, audio DVD in tudi DVD+R. Morem se za trenutek ustaviti pri SD DVD-jih, katere XE1 prebavi izredno dobro. 1080p upscaling je odličen, za kar poskrbi Reon chip.
Zvok je zelo dober! Predvajalnik imam povezan prek coax kabla.
Lahko, da imam jaz srečo ampak glasno delovanje nad katerim so se pritoževali na tujih forumih, pri mojem playerju ni prisotno.
Sam menu playerja je zelo enostaven, takoj sem naštimal 1080p signal!
Setup Toshi XE1:

Če sem vas z opisom prepričal in bi radi izvedeli več o tem izdelku, ste vabljeni v poglavje "HD DVD playerji" in skupaj bomo pokomentirali zadevo.

Lp, Jan

« Zadnje urejanje: november 12, 2007, 05:58:16 pm od Jan » Prijavljen

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1