AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: HD videokamere  (Prebrano 4755 krat)
Janez
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 10

« dne:: oktober 22, 2008, 08:06:07 pm »

po dolgem razmišljanju sem se odločil, da SD kamere nimam namena kupovati in da je prav, da primaknem nekaj evrov več ter si omislim HD kamero. Imam namreč dober razlog, saj se je rodil otročiček, ki zahteva, da bodo posnetki kar se da ostri in čisti.

Osredotočam se na dva modela, in sicer

SONY HDR SR12 FULL HD- HDD 120Gb
http://www.sony.si/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-sr12e

in

PANASONIC HDC-HS9EG
http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Cameras-Camcorders/Camcorders/Hi-Def-Camcorders/model.HDC-HS9_11002_7000000000000005702

Kdo morda že uporablja katero od teh kamer, je poznavalec kamer, ima neposredne izkušnje, kakšen nasvet ali karkoli drugega, kar bi mi pomagalo, morda drug model ali znamka, torej karkoli?!

LP
« Zadnje urejanje: oktober 22, 2008, 08:10:11 pm od Janez » Prijavljen
JureG
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 929

« Odgovori #1 dne:: oktober 22, 2008, 08:26:30 pm »

uporabljam canon hg10 in sem zelo zadovoljen. Drugih izkušenj pa nimam tako da ne morem komentirati. Edino to da čas mogoče ni najbolj primeren za nakup kamere. Kmalu bodo začeli z vgrajevanje SSD diskov v kamere, kar jih bo pomanjšalo, podaljšalo dobo in bolj zavarovalo podatke....
Prijavljen

Janez
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 10

« Odgovori #2 dne:: oktober 22, 2008, 08:36:25 pm »

ne poznam teh novih SSD diskov. Kaj to pomeni oz, v čem se razlikujejo od standardnih diskov, bodo kapacitete diska večje in predvsem kako bo s ceno? Canon hg 10 ima samo 40Gb diska,a ni to malo premalo za posnetke najvišje kakovosti?

LP
Prijavljen
Runnagain
Administrator
1080i
Odsotni Odsotni

Objave: 494

« Odgovori #3 dne:: oktober 23, 2008, 01:48:49 pm »

SSD diski (krajše za Solid State Drive) so flash diski večjih velikosti (flash diski so tudi USB ključki). To pomeni, da so praktično neobčutljivi na udarce, porabijo zelo malo energije za delovanje ter so izredno hitri. Zaenkrat je njihova cena še visoka, vendar strmo pada in že nadomeščajo klasične diske v prenosni računalnikih kot tudi povsod drugje.

LP, Runnagain!!
Prijavljen

Panasonic TH-42PV80; Mede8er 500X2; Popcorn Hour A-110; PS2; YAMAHA RX-V459; YAMAHA  DVD-S559MK2; INFINITY Primus HCS 5.1; Mazda 6 2.0 TE; Samsung Galaxy NOTE; Walkera SILENT VIPER 5#10.
JureG
Administrator
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 929

« Odgovori #4 dne:: oktober 24, 2008, 11:33:45 am »

ne poznam teh novih SSD diskov. Kaj to pomeni oz, v čem se razlikujejo od standardnih diskov, bodo kapacitete diska večje in predvsem kako bo s ceno? Canon hg 10 ima samo 40Gb diska,a ni to malo premalo za posnetke najvišje kakovosti?

LP

to je za več kot 5 ur posnetkov v najvišji kakovosti....mi še ni uspelo zafilati diska, tudi ko sem bil 14 dni na morju....
Prijavljen

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1