AVFORUM

Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Optični zoom  (Prebrano 4985 krat)
Dušan
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 10

« dne:: januar 15, 2009, 12:45:35 pm »

Ali mi laho kdo razloži to zadevo. Zakaj najnovejše HD kamere premorejo največ 12 x optični zoom, SD kamere pa premorejo že celo 60x optični zoom. V čem je tu fora? Je to samo komercialna poteza ali je tako iz tehničnih razlogov?
Ali ima digitalna povečava pri HD kamerah višjo zmogljivost, boljšo kakovost?

Sem pregledal kamere iz sejma CES 2009 izpred enega tedna. Sem pač mislil, da se bo tudi optični zoom pri HD kamerah z leti povečeval a vidim, da temu ni tako.

lp
Prijavljen
RokS
1080p
Odsotni Odsotni

Objave: 797

« Odgovori #1 dne:: januar 15, 2009, 02:05:02 pm »

Pri HD je v praksi že to preveč, če snemaš iz roke. Se zelo pozna tresenje naprem SD. Se pa za večino kamer dobijo dodane leče (+- zoom) a niso prav poceni. Če bi bi bil zoom večji bi se tudi na količini svetlobe, ki pride do senzorja že precej poznalo in nikakor nebi dosegal zadovoljive kvalitete posnetka. Kaj se bo z optiko dogajalo v bodoče bo pa treba počakat. Z razvojem senzorjev in stabilizatorjev slike bo verjetno tudi kdo štartal v to smer. Pomoje je to glavni razlog zakaj so vgrajene leče take kot so.
Prijavljen

Panasonic TX-P65VT30E, TX-P55ST50E Sony KDL-46W3000, Denon AVR 4310, Heco CELAN XT (701, 301, center, sub), PS3, (HT)PC,  Logitech (Harmony One, PS3 harmony adapter, MX Air, diNuovo mini), Sony (HDR-SR11E, DSC RX-100), Samsung Galaxy (S4, Tab 10.1), Parrot Zik
Dušan
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 10

« Odgovori #2 dne:: januar 15, 2009, 02:35:39 pm »

No, to kar si napisal RokS mi je jasno....vem, da obstajajo tudi dodatne leče, ki so precej drage.
Ni mi pa jasno, da pri SD kameri obstaja 60 x zoom....tu se mora tudi poznati tresenje roke a so vseeno naredili tako kamero (najnovejša sonyjeva).
Pri dveh novih modelih HD kamer sony HDR-XR520V in HDR-XR500V so precej izboljšali stabilizator a ostali na isti optiki kot lanski modeli.
Prijavljen
jocorok
480i
*
Odsotni Odsotni

Objave: 2

« Odgovori #3 dne:: maj 14, 2009, 10:33:23 pm »

Point je tudi, da gledaš focal length.
Nisem glih stručko na tem področju, ampak mal googlanja šele pokaže How Deep does The Rabbit Hole Go:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20061202225829AA8S41w
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

SimplePortal 2.1.1